«Дәрумендер немесе фастфуд» пікірталас » СШ№7 с. Интернационал
Жамбыл облысы
әкімдігінің білім басқармасы
Меркі ауданының білім бөлімінің
"Аманжол Тұрғымбаев атындағы
№7 жалпы орта білім беретін мектебі"
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қабылдау бөлімі :
+7(726343614
Есепші бөлімі:
Нашар көрушілер
нұсқасы
» » «Дәрумендер немесе фастфуд» пікірталас
15
октябрь
2024

«Дәрумендер немесе фастфуд» пікірталас

САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ

ТАӘ (толық)

Ниязкулова Г.О, Конкабаев Н. А. 

Сынып

9  Ә, А

Күні    15.10.2024


Сабақ тақырыбы: Сіздің талғамыңыз: «Дәрумендер немесе фастфуд» пікірталас

Сабақтың мақсаты: Фастфудтың адам ағзасына зиян екендігін білім алушыларға ұғындыру, салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу;

1. Білімділік: Өз ойларын нақты дұрыс жеткізуге,ауызекі сөйлеуге үйрету.

2. Дамытушылық: оқушылардың ой- өрсін дамыту, қисынды ойлау қабілетін дамыту, тіл байлығын тереңдету;

3. Тәрбиелік: Баланы дұрыс тамақтануға,денсаулығын күтуге,оны нығайтуға,қоршаған ортада өзін дұрыс ұстай білуге,тиімді қарым-қатынас жасауға тәрбиелеу.

2. Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту сабағы

3. Оқушылардың жұмыс формасы: түсіндіру, іздендіру, өз ойларын жеткізу.

1.Қажетті техникалық жабдығы: компьютер

2.Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар, дидактикалық материалдар:

бейнеролик, фаст-фуд суреттері, әр түсті маркерлер, желім, стикерлер

  1. САБАҚ ҚҰРЫЛЫМЫ ЖӘНЕ БАРЫСЫ

Сабақ кезеңі


Мұғалім әрекеті


Оқушы әрекеті


Уақыты

(мин.)

1

I. Ұйымдастыру кезеңі және сабақ басталуы

  • сәлемдесу;
  • түгендеу;
  • сөйлесу;

Кезекші, оқушылар сұрақтарға жауап береді.


2

ІІ. Мотивациялық

Балалар , мен сендерге бүгінгі сабақта жақсылық тілеймін. Сендер маған не тілейсіңдер? 
 -Балалар, сендер қандай балаларсыңдар? Ендеше алдарыңда жатқан қағаздарға өздеріңнің қандай балалар екендеріңді жазыңдар. 
 -Бәрімізге сәттілік тілеймін, сабағымызды бастайық. 

Оқушылар мұғалімнің артынан қайталайды.


3

ІII. Сабақ мақсаты мен міндеттерін қою

Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту



4

V. Негізгі білім көкейтестігі

Бейнеролик арқылы фаст-фуд туралы мәлімет беру. 
 Проблемамен саудалас стратегиясы. 
 
 

Оқушылар өз пікірлерімен бөліседі.


5

Жаңа материалды оқу.
















 
 

-Сонымен балалар, қалай ойласыңдар бүгінгі сабақтың тақырыбымыз қандай? -Дұрыс, Фаст-фуд туралы.

-Фаст-фуд деп қандай тағамдарды атаймыз?

Оқушылар екі топқа бөлінеді

Формативтік бағалау (екі топ бір бірін бағалайды)

-Сергіту кезеңі:

Бейнеролик арқылы сергіту кезеңін орындау.

3- тапсырма (мысалдарға қарап диалог құрастыру)



Оқушылар сұрақтарға жауап береді




Оқушылар мәтін бойынша постер дайндап, спикер тағайымдап, постер қорғайды


«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі


Сергіту кезеңін орындайды


Рольге бөліп оқу


6

VIІI. Қорытынды

Сұрақ-жауап әдісін қолданып сабақты аяқтау.

-Ас туралы қандай тыйым сөздер білесіндер?

Оқушылар ас тцралы тыйым сөздерді айтады


7

XI. Рефлексия

және сабақты ұйымдастырылған түрде аяқтау

Не білдік?

Не үйрендік?






Анықтама

А. Тұрғымбаев атындағы № 7 ЖОББ мектебінде « Сіздің талғамыңыз: « дәрумендер немесе фастфуд»  тақырыбында 9 сыныптар арасында пікірталас өтті. Мақсаты: Фастфудтың адам ағзасына зиян екендігін білім алушыларға ұғындыру, салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу. 

         Пікірталас барысында тақырып бойынша білім алушыларға бейнероликтен фастфуд туралы мәліметтер көрсетілді. Оқушылар өз ойларын ортаға салып, берілген тапсырмаларды орындады. Оқушылар екі топқа бөлініп, берілген тақырып негізінде пікірталас жүргізді. Тақырып бойынша екіжақты пікірталас жүргізіп,  фастфудтың пайдалы және зиянды жақтарын айтты. Сонымен қатар дәрумендерге бай тағам түрлерін тұтыну керектігі айтылды, түсінді. 


Осы беттің QR-коды:
QR-код этой страницы: